Zabezpečení domu

Jak na zabezpečení domu?

Zabezpečení nemovitosti je v dnešní době velmi podceňované. Navzdory tomu, že kriminalita stále roste, majitelé domů se velmi často spoléhají jen na vstupní dveře a plot. Takové zabezpečení by bylo ideální snad jen na opuštěném ostrově. V dnešním článku vám představíme moderní způsoby zabezpečení domu.

TIP: zajímá vás, jak můžeme elektronicky zabezpečit váš dům? Podívejte se zde.

Doba, kdy bylo kvalitní zabezpečení jen pro největší domy ve vesnici je už dávno pryč. Dnes si může kvalitní zabezpečení dovolit téměř každý. Alespoň nějakou formou. Jak na to?

Zabezpečení bez investic

Pro zabezpečení svého majetku nemusíte hned sahat do peněženky. Stačí několik návyků a pravidel, které můžete naučit jak sebe, tak členy své domácnosti.

 1. Vyhněte se informacím o svém majetku – žádné fotky nové TV na Facebooku
 2. Udržujte dobré sousedské vztahy, všímavý soused je nejlepší hlídač – stačí jedno posezení s lahví vína a hned máte o hlídače víc
 3. Dbejte zabezpečení oken, i těch zdánlivě malých a nedostupných
 4. O svém odjezdu mimo domov informujte pouze nejužší okruh lidí – žádné fotky z pláže na FB
 5. Do vašeho bytu či domu dovolte vstoupit pouze osobám známým a důvěryhodným – žádné dealery s elektřinou nebo prodejce vysavačů
 6. V případě odjezdu na delší dobu požádejte důvěryhodnou osobu, aby vám dům dohlédla – větrání, zalévání, vybrat schránku na dopisy
 7. Cenné věci neukládejte pohromadě a pro případ vloupání mějte vždy jejich soupis po ruce – hodí se i sériová čísla, účtenky, fotodokumentace apod. pro pojišťovnu
 8. Nezapomínejte na dobré osvětlení v okolí domu a dbejte na to, aby keře a stromy nezakrývali velkou číst objektu – není potřeba vytvářet úkryty pro případné zloděje

Mechanické zabezpečení domu (nižší investice)

Dalším krokem může být pořízení bezpečnostních zábran. Ty vás sice neupozorní, že se někdo snaží dostat do domu, ale alespoň zloději cestu znepříjemní. Zameřte se na všechny vstupy do domu a hledejte nejslabší místa. I zde platí známe pořekadlo o řetězu.

 • Bezpečnostní zámky – základním krokem, který byste měli učinit je pořízení bezpečnostních zámků na dveře. Kvalitní zámek totiž nelze snadno otevřít tzv. bumpingem ani ho nelze odvrtat. Na obalu zámku hledejte normu ČSN EN 1303 a ČSN EN 1627.
 • Bezpečnostní dveře mívají ocelovou konstrukci, která je oboustranně pokrytá plechem. Jsou doplněny o čepy, které se zamykají do zárubně. Je doporučeno s výměnou dveří vyměnit i zárubně.
 • Bezpečnostní mříže využijete hlavně v přízemních patrech domu. Všechny jsou vyráběné na míru a můžete si vybírat z nepřeberného množství vzhledů.

Venkovní mříže proti zlodějům

 • Bezpečnostní fólie se využívají v případech, kdy nelze snadno vyměnit skla za bezpečnostní a nejsou použity mříže. Výhodou je, že lze fólie aplikovat i dodatečně. Tento způsob zajistí, že se okno nerozbije a stane se tak další překážkou pro zloděje v cestě do domu.
 • Venkovní rolety nebo žaluzie jsou další mechanickou zábranou, která využívá podobného principu jako mříže. Jednoduše se namontují z vnější strany a brání lupiči dostat se k oknu. Vhodnější jsou v tomto případě rolety s motorovým ovládáním, kde motor funguje jako brzda. Díky tomu nelze roletu snadno vytáhnout nahoru.

Elektronické zabezpečení domu

Moderní elektronické zabezpečovací systémy (dále EZS) se skládají z různých detektorů (pohybu, rozbití skla, otevření dveří, apod.) a bezpečnostních kamer. Celá sestava je připojená k řídící jednotce, která zajišťuje ovládání.

Bezpečnostní kamera pro zabezpečení domu

Systém v případě detekování narušení spustí alarm, který může odeslat upozornění do mobilního telefonu nebo na pult centralizované ochrany (dále PCO). Následně pult upozorní bezpečnostní agenturu, která okamžitě vyrazí na místo a narušení prověří.

Příklad 1 – menší dům se základním drátovým zabezpečením

Jako první ukázka nám poslouží menší dům, který potřebuje alespoň základní ochranu, která je řešená přes kabelové vedení. K tomuto účelu využíváme nejčastěji sestavy od Jablotronu.

Doporučíme nejvhodnější sestavu čidel, ovládací jednotky a klávesnice. Systém napojíme na PCO. V případě, že sestava detekuje narušení, upozorní majitele mobilním telefonem a informuje pult, který vyšle bezpečnostní agenturu.

Jaká je cena podobného systému?

1x ústředna 9048 Kč
1x akumulátor 285 Kč
5x detektor pohybu 2480 Kč
1x tísňové tlačítko 435 Kč
1x ovládací klíčenka 612 Kč
1x magnetický detektor 371 Kč
1x ovládací klávesnice 1817 Kč
1x detektor kouře 836 Kč
instalace a nastavení 5800 Kč
Celkem 21684 Kč bez DPH

Uvedené ceny jsou bez DPH. Sestava je jen orientační, pro každý objekt se může lišit.

Příklad 2 – větší dům s bezpečnostním zabezpečením videofied

Druhá ukázka se týká pokročilejšího systému. Skládá se z detektorů, které mají integrované kamery a tzv. klíčenky, kterou aktivujete nebo deaktivujete zabezpečení. Tato sestava je bezdrátová.

Stejně jako v první variantě je sestava napojená na PCO. V případě, že sestava detekuje narušení, zasílá upozornění majiteli a informuje pult. Tentokrát – díky integrované kameře – odešle spolu s upozorněním i 10 vteřinový záznam. Velmi snadno tak pult rozezná planý poplach i na dálku. Zamezí tak zbytečným výjezdům bezpečnostní agentury.

Jaká je cena podobného systému?

1x ústředna 6250 Kč
3x venkovní detektor s kamerou 20790 Kč
4x baterie 216 Kč
3x držák na čidla 1995 Kč
1x ovládací klíčenka 1085 Kč
1x zdroj pro ústřednu 963 Kč
6x baterie 516 Kč
instalace a nastavení 6300 Kč
Celkem 38115 Kč bez DPH

Uvedené ceny jsou bez DPH. Sestava je jen orientační, pro každý objekt se může lišit.

Závěrem

Zabezpečení domu je podceňovaným tématem. Tím, že jste dočetli tento článek jste udělali první krok k bezpečnější domácnosti.

Mohlo by se zdát, že výše popsané řešení elektronického zabezpečení si může dovolit jen sběratel hodinek Rolex, majitel Porsche nebo zaměstnanec ČEZu. Opak je pravdou. Podobné sestavy můžete pořídit už od 20tis. korun s měsíčním poplatkem od 200 Kč. Vše záleží jen na rozsahu nemovitosti. Je jen na Vás, jestli si pořídíte nový iPhone nebo investujete do vlastní bezpečnosti.

TIP: Víte, že nově nabízíme i zabezpečení a monitoring vozu?

Zabýváme se elektronickým zabezpečením domů i dalších objektů. Zajímá vás, jak můžeme zabezpečit vaší nemovitost?

Zavolejte nám na +420 312 246 464 nebo nám zašlete nezávaznou poptávku.